Bir vakıf kurup….

Aşağıdaki yazıda burs başvurusu yapan bir öğrencimizin hayata bakışını okuyacaksınız. Kimlik bilgilerini vermedik. Bilindiği üzere kontenjanımız 5 öğrenciyle sınırlıdır. Parlak öğrencilere eğitim desteğinde bulunacak kuruluş, dernek veya kişilerin bu öğrencimizi listelerine kaydedeceklerini bekliyor ve diliyoruz.


Başvurular üzerine

Düşmeye başladı başvurular. Ülkenin her yerinden, her köşesinden. Bu ilgi hem bizi çok mutlu ediyor, hem de derinden sarsıyor. Şöyle düşündüğüm çok olmuştur: Her sorunun bir cevabı vardır. Her sorunun bir cevabı yoktur bazen. Hiç bir cevabı yoktur. Eliniz kolunuz bağlı hissedersiniz kendinizi. Söyleyecek sözünüz kalmaz. Biz de şimdi tam da bu durumdayız. Size teşekkür ediyoruz. Bizi arayıp bulduğunuz, hikayemizi okuduğunuz, duygularımıza ortak olduğunuz için…

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu ailesi
27.08.2015

Beşinci Dönem

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu’nda Beşinci Dönem. 2015-2016 eğitim yılında da beş öğrencimize eğitim bursu vermeye devam edeceğiz. Beşinci yılımız. Zaman ne çabuk geçiyor değil mi? Dün gibi, hiç yaşanmamış gibi. İnsan kendi acılarını büyüteceği gibi, yüreğine de gömebilir. İkisi de kolay değil aslında. Büyütmek de, gömmek de… İyi ki duvarların, ağaçların, kaldırım taşlarının, kapıların, pencere camlarının dili yoktur. İyi ki yoktur. Çığlık çığlık sanılır. Öyle değil. Çığlık duyulmayandır. Duyulan isyandır. Kime karşı, neye karşı? Dünya etrafında dönmeye devam eder. Sesinizi duyan, isyanınızı üzerine alan çıkmaz. İsyanınız kendinize karşıdır. Siz bile duymazdan gelirsiniz sesinizi. Kendimizi unuttuğumuz çok olmuştur. Nerede olduğumuzu, neyi aradığımızı… Zamanın çabuk geçmesi bundandır belki. Boşlukları doldurmaya çalışırken, bir de bakmışsınız ki, başka bir mekanda, başka bir zaman dilimindesiniz. Dün sizinle olanlar, sizinle değil. Sofrada her zaman boş bir sandalye kalır. Bir tabak fazla… Her seferinde kapıyı bir umutla açarsınız. Merdivendeki ayak seslerinin, diğer seslere karışan tanıdık bir sesin sahibi yoktur, bilirsiniz. Bildiklerimiz yok mu? Var. Çocuklarımız var. Adlarını ve hangi okullarda okuduklarını bildiğimiz çocuklarımız. Tarifi yapılamayan tek şey, hissettiklerinizdir. Geçen dönem beş öğrencimiz vardı. Bu dönem de onlarla olacağız. Tarifi yapılamayan duygularla öğrencilerimize başarılar dileriz.

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu Ailesi
22.08.2015

Nereye Baktığım

Neye baktığım önemli değil; güzele çirkine, dağa taşa, çiçeğe böceğe, duyduğum bir sese-müziğe, ojenin rengine, kalabalığa yalnızlığa, güneşe yağmura, geceye gündüze…Tasvire gerek yok her şey ama her şey gözyaşlarımın akmasına bahane olabilir neden niçin diye sorgulamaya gerek yok. Öyle işte..

Aygül Kaplansweren, 29.03.2015

4. Dönem Beşinci Ay Bursları

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu’nun 4. dönem beşinci ay ödemeleri öğrencilerimizin banka hesaplarına yatırıldı. Gözlerinizden öperiz çocuklar. Bankanın transfer ücreti alması sebebiyle bilgimiz dışında bir öğrencimizin (ŞK) hesabına 5 TL eksik ödeme yapıldı. Önümüzdeki ay bu eksiklik telafi edilecektir Güle güle harcamaları dileği ile…
Canım Kızım; uzun yıllar sürmesini dileyerek ödemeleri her ay düzenli yapıyor ve yine Diyarbakır’da görev yapan sevgili öğretmenim Sezai Yalçın a bu eğitim ve öğretim yılında her ay bir öğrencinin burs ödemesini yaptığı için teşekkür ediyoruz.
Özgünüm hala seninle büyümeye olgunlaşmaya devam ediyorum. Zaman dedikleri bunu bilmiyorum ama senin varlığınla-yokluğunla acınla o ince sızıyı daima hissederek yaşamayı öğreniyorum. Mesela ilk defa kendim için korkmayı öğrendim. Senden sonra anneliği unuttuğumu ne kadar bencil olduğumu öğrendim. Bunu bana yine yaşadığım acı bir tecrübe öğretti. Valizimi toplamak için henüz erken dedim kendimi biraz daha güçlü hissetmeye başladım. Sevgini gözlerini gülümsemeni bütün yüreğimde hissederek, anneliğimi tekrar hatırlayarak ablasının küçücüğü ile Ekincem ile nefes alarak. Seni seviyorum Özgünüm..
Sizlerin de desteği ile..

Not: Altıncı ay bursları: 07 Nisan 2014 günü

Yerli yerince…