4. Dönem İlk Burs

4. dönem ilk bursları daha önce belirtildiği gibi bu gün yatırıldı. Öğrencilerimize başarılar dileriz.

4. dönem ilk burs ödemeleri 27/10/2014 pazartesi günü (bugün) öğrencilerimizin banka hesabına havale edildi. Bir sonra ki ödeme tarihi 28/11/2014.. Bilindiği gibi 5 öğrenciye ayda 150 TL olmak üzere burs verilmektedir. Bu sene, mezun ettiğimiz öğrencilerden biri, her ay bir öğrenciye burs vererek katkıda bulunacağını bildirmişti. Bu ay katkıda bulundu. Bu bir zorunluluk değil, gönül işidir; sevgili Öğretmenimiz de buna güzel bir örnektir. Umarım güzel insanlara vesile oluruz dediğimde Cafer abim “güzel insanlar belli; umarım güzel insanların elini uzattığı insanlar da güzel insanlardır” dedi. Güzel insanlara başka bir örnek ise Sevgili Jale’nin arkadaşı ve Özgünümü hiç tanımamış olan ama hissedebilen Sevgili Sibel Temel’dir. OKEB BURSU’na katkılarından dolayı kendisine sonsuz teşekkürler ediyoruz. Ve Sevgili Özlem yengem 4 dönemdir hassasiyetle Özgünümü ve arkadaşlarını unutmayarak katkılarına devam ediyor. Gönlümüzden geçen uzun yıllar öğrencilerimize destek olmak, Özgünümün adını öğrencilerimizle yaşatmaktır. Tabii herzaman dediğim gibi “SİZLERİN DE DESTEĞİ İLE”…

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu Ailesi

Abla seni çok özledim

Abla seni çok özledim. Abla sen aramızdan ayrıldığından beri hayatım çok değişti. Ölmenin bu hayattaki tek gerçek olduğunu anlamam uzun sürmedi. Senden sonra olucak ölümler beni asla sarsamaz, çünkü ben en son ayrılması gereken insanı en başta kaybettim. Bundan sonra  her şeyi kaldırabileceğime inanıyorum. Seni çok seviyorum abla, hemde çok…

Ekincan Kaplanseren, 12.10.2014

4. Dönem Öğrencilerimiz ve İlk Burs Ödeme Tarihi

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu ailesine bu yıl iki öğrenci daha katıldı. Öğrencilerimizden ŞK, Yıldız Teknik Üniversite’nde mimarlık bölümü 2. sınıf; ÖY ise Selçuklu Üniversitesi’nde diş hekimliği bölümü 3. sınıf öğrencisi.

4. Dönem Burs takvimi de belli oldu. İlk burs ödemesi 27 Ekim 2014 tarihinde yapılıyor, müteakip burslar ise hesap vade gününe göre bir kaç gün sarkma ile ödenmeye devam edilecektir. Her ödemede bir sonraki ödeme tarihi Ödeme Takvimi sayfasında yayınlanacaktır.

2014-2015 Öğrenim Yılı ÖKEB Öğrenci Listesi
 1- ÖK, Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, 2. Sınıf
2- MG, İstanbul Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Türkçe Öğretmenlik, 4. Sınıf
3- GK, Çukurova Üniversitesi, Mühendislik ve Makine Fakültesi, 2. Sınıf
4- ŞK, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, 2. Sınıf
5- ÖY, Selçuklu Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, 3. Sınıf

Öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Özgün Kapanseren Eğitim Bursu Ailesi
10.10.2014

Yeni öğrencilerimizin T.C. Ziraat Bankası hesap bilgilerini bildirmeleri gerekmektedirBuradan Bildir

 

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu’nda 4. Dönem

2014-2015 OKEB

Geçtiğimiz eğitim yılında burs verdiğimiz 2 öğrencimiz mezun oldu. Mezun olan öğrencilerimizin yerine bu yıl ailemize 2 yeni öğrenci daha katılacak. 4 yıldan  beri devam eden Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu’na her geçen yıl yapılan başvuru sayısında sürekli bir artış gözleniyor. Çok farklı şehirlerden öğrenciler burs başvurusunda bulunuyor. Bunların arasından ancak bir kaçına olumlu cevap verebiliyoruz. İlkelerimiz ve bütçemiz gereği öğrenci sayısını sınırlı tutmaktayız.

Sevgili kızımız Özgün’ün katkısını anlamlı kılan; bu katkının sınırlı, mütevazi, sürekli ve öz kaynağa dayalı olmasındandır. Süreklidir, çünkü burs vermeye başladığımız öğrenci mezun oluncaya kadar bizim öğrencimizdir. Hiç görüşmesek de, arayıp sormasa da, kısa bir sağlık mesajı atmasa da o artık ailemizin bir ferdidir. Özgün’ümüzün yerindedir.

Bizim dışımızda sevgili kızımız Özgün’ün; “amcalarım, dayılarım, teyzelerim, büyük babalarım, büyük annelerim” dediği aile fertleri onun anısını canlı tutmaya yemin etmiş gibiler. Onlarla her dönem aynı heyecanı yaşıyoruz birlikte. “Kaç öğrencimiz var, kaç öğrencimiz mezun oldu?” diye soruyorlar. Onlara verdimiz cevaplar bizi mutlu ediyor.

İlk yıl Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu’nu alan bir öğrencimiz, bu yıl bir OKEB öğrencisine burs veriyor. Bundan daha mutluk verici bir beklentiniz olabilir mi?

 2014-2015 eğitim yılında 2 yeni öğrenci olmak üzere toplam 5 öğrencimize 8 ay boyunca her ay 150 TL karşılıksız burs verilecektir. Bu yıl sadece Karer kökenli öğrencilerin başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu Ailesi

 

Başvuru Formu

 

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu 3. Dönem Son Burs Ödemesi

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu 3. dönem 8. ay bursu 20 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Böylece bu eğitim yılı içinde planlanan burs ödemelerin tamamı aksatılmadan yapılmış oldu.

Bu yıl mezun olan öğrencilerimize başarılı bir iş hayatı; eğitimi devam eden öğrencilerimize ise aynı şevkle eğitimlerini sürdürme arzusu diler, gözlerinden öperiz.

Özgün Kaplanseren Eğitim Bursu Ailesi

Seni seviyorum küçük kız, seni çok özlüyorum…

ozgun30

ÖZGÜN KAPLANSEREN EĞİTİM BURSU ödemeleri 11/02/2014 (bugün) öğrencilerimizin banka hesaplarına havale edilmiştir. (5 öğrenci-kişi başı 150 Lira olarak) Güle güle, sağlıkla harcamaları dileği ile..Bir sonraki ödeme tarihi 15/03/2014 olarak belirlenmiştir.

Geçen ay katkıda bulunan, gözlerinin içi gülen ve aynı zamanda üniversite öğrencisi olan sevgili Cem Rıdvan Gürarı ve Özgünümü ve bizi hiç tanımayan canım Sezen’in arkadaşı adaşın Özgün Zengin’e güzel yüreklerinden, katkılarından dolayı çok teşekkür ederim..

İşte böyle Özgünüm, bir yerlerden  bizi izlediğine, neler hissettiğimi bildiğine eminim.. seni seviyorum küçük kız, seni çok özlüyorum…

Canım Özgünüm, güzel kızım…

ozgun12
 Bugün ÖZGÜN KAPLANSEREN EĞİTİM BURSU’nun 3. yıl 4. ay ödemelerini sevgili öğrencilerimizin banka hesabına havale ettim. Bir sonraki ödeme 11/02/2014 tarihinde yapılacaktır…
Her ödeme gününde elim ayağım titriyor, bütün duygular birbirine karışıyor. Biz seni çok özledik, sensiz öyle zor ki bilmediğimiz bir hayatı yaşamaya çalışıyoruz. Geçenlerde anneannenlerde yine seni konuştuk gözyaşlarımıza engel olamadan.. Hepimiz acı çekiyoruz dağıldık birbirimizi toparlayamıyoruz.. Duygular açığa çıkınca korkunç gerçek bütün çıplaklığıyla daha çok yüzümüze vuruyor.. İşte o an sehpanın üzerindeki bir sürü çerçevenin içinden sadece sana ait olan resim düştü ve kırıldı.. Anladık oradasın bize kızıyorsun.. Bir söz verdim kendime, ne kadar tutabilirim bilmiyorum ama gayret edeceğim.. Seni çok seviyorum kurban olduğum.. Bu arada Özgünüm Sezenellan yani Sezen Kaval a bu ay ki burslara desteğinden dolayı çok teşekkür ederiz. İyi ki var..
Sizlerin desteği ile..
Aygül Kaplanseren